NowościPodstawyĆwiczeniaMultimediaAkademiaSklepWasze praceKontakt

 

WENGER UDERZA W RYWALI

Posted 27/02/10 12:41

 

Manager Arsenalu Arsene Wenger twierdzi, że  Manchester City i Chelsea zarządzają klubem w “najprostszy sposób”

Francuz zyskał sobie reputację szkoleniowca potrafiącego szlifować młode talenty i z  sukcesami wprowadzać je  do pierwszego składu Arsenalu.

Wenger “wyprodukował” takie super gwiazdy Premier League jak Cesc Fabregas, Emmanuel Adebayor a obecnie jest w trakcie wyłaniania następnych występując w Premier Leage z zespołem, którego średnia wieku to 22 lata.

W przeciwieństwie do niego, bardzo bogate kluby takie jak Manchester City i Chelsea wolą kupować gotowe gwiazdy, żeby konkurować z nim w czołówce Premier League.

City i Chelsea zagrały wyrównany mecz w tę sobotę na Stamford Bridge.

Wenger z szacunkiem odnosi się do siły prezentowanej przez City. Twierdzi jednak, że polityka transferowa City to “droga na skróty” i wierzy, że jego drużyna ma swój unikalny charakter dzięki polityce, którą prowadzi jako manager klubu.

"City się odnajdzie, potrzebuje czasu," powiedział Wenger dla the Telegraph.

"Musimy uważać na City jako konkurenta w lidze z powodu pieniędzy. City i Chealsa mają swój sposób, żeby odnosić sukcesy.

Kupowanie  27, 28 latków to najprostszy sposób zarządzania”

"My mamy swoją metodę: wytworzyliśmy specjalnego ducha drużyny, ponieważ nasi piłkarze żyją ze sobą od 16 roku życia.

"Dla footbalu ważne jest to, że Arsenal odnosi sukcesy; pozwoli to ludziom uwierzyć, że jest więcej niż jedna droga. 

"Słyszę czasem ludzi, którzy mówią: "Przegraliśmy, bo mieliśmy 5 czy 6 niedoświadczonych 22 latków”. U nas średnia wieku to 22 lata i walczymy o mistrzostwo Anglii”.

Wenger stara się o swój pierwszy tytuł od 2004 roku. Jego zespół nadal gra w Chapions League w której w 2006 roku dotarł aż do fianłu, gdzie przegrał z Barceloną.

Ostatnie trofeum zdobyte przez kanonierów to Carling Cup w 2007, zdobyty po pokonaniu Chealsa. Wenger uważa, że wiele osób nie docenia iż Arsenal dociera do finałów i zawsze jest w czubie tabeli prezentując atrakcyjny styl gry.

"Trofea to wisienka na torcie," mówi Wenger. "Ludzie mówią, że przez ostatnie 5 lat Arsenal nic nie osiągnełem. Co wolicie? Wygrać  Carling Cup czy dotrzeć do finału Champions League?

"Oczywiście finał Champions League. W 2006 zaszliśmy do finału, ale ponieważ nie zdobyliśmy trofeum ludzie mówią, że osiągnięcie było nie wiele warte. To był jednak pierwszy raz gdy Arsenal dotarł do finału Ligi Mistrzów i ja uważam to za spore osiągnięcie

 

 

 

 

Szkółka młodzieżowa Szachtaru Donieck

 

„Moim najważniejszym zadaniem jest założenie tutaj szkółki, która nie będzie zależna ode mnie. Oznacza to, że ważne jest odpowiednie uświadomienie trenerów".

 

 

Wenger uderza w rywali

Manager Arsenalu Arsene Wenger twierdzi, że  Manchester City i Chelsea zarządzają klubem w “najprostszy sposób”

  
 

 

 

Krzysztof Dowhań

 

Część główna to dwa ćwiczenia. One zajmują 20-25 minut. Na koniec uderzenie z różnych pozycji. więcej...

Ancelotti: Abramovich lubi styl niebieskich

Trener Chelsea Carlo Ancelotti twierdzi, że w końcu stworzył Romanowi Abramovich drużynę, która gra w stylu, jakiego oczekuje

Pressing

Współczesna piłka nożna stała się grą o coraz bardziej ograniczonej przestrzeni i czasie